Sizden Gelenler


Uygulamayı ilk açtığınızda gelen "Tavsiye Arama" sayfasında "% 50 Folpet" aktifini ve "Ceviz" bitkisini birlikte arayınca tek bir tavsiye bulduk. Aktif ile bitkiyi birlikte arama örneğinde olduğu gibi çoklu kriterle aramada sorun yaşıyorsanız "https://bku.tarim.gov.tr/Video/VideoListe" sayfasındaki kısa videoyu izleyerek fikir edinebilirsiniz. Teşekkürler.
BKÜ VERİ TABANI programına girilip, "Ruhsat" menüsü "Ruhsat Detaylı Arama" ekranında liste görününce arama satırının altında Ruhsat Grubu butonunu tıklayıp, Akarisit, İnsektisit, Fumigant vs. birini seçip (Çoklu seçilemiyor), bul butonuna tıklanıldığında listeleniyor. İyi çalışmalar...
"Fopet 50 wp" veya "folpet 50 wp" adında bir aktif madde veya ruhsat veri tabanımızda mevcut değil. Etken maddede ruhsatlı olan kayıtlar gösteriliyor ancak yasaklı, süresi geçmiş, askıya alınmış kayıtlar gösterilmemektedir. Fopet 50 wp veya Folpet 50 wp adındaki ürün ile ilgili bilgilendirici bir resmi bizimle paylaşırsanız uygun bulunması halinde veri tabanına bu kaydı ekleyebiliriz. Kullanıcılarımızın e-posta, isim gibi özel bilgilerini kesinlikle paylaşmamaktayız. Görüş ve önerilerinizi anonim olarak (özel bir bilgi belirtmeden) cevaplıyoruz. Sizler'le iletişim kurulması gerekebileceği durumlar için doğru e-posta adresinize ihtiyaç duyabiliyoruz. Teşekkürler.
Apple mağazasında bitki koruma yazıp veya web uygulamamızda "Mobil uygulamalarımız" menüsünden de erişebilirsiniz.
"Tavsiye Arama" sayfasında MRL oranlarının da gösterimi üzerinde çalışmalar sürüyor. Bu çalışmalar tamamlandığında belirttiğiniz gibi tavsiye arama sayfasında MRL oranı mevcut olan her tavsiye için tavsiye bilgileri, MRL bilgileri ve o günün tarihini içeren bir rapor çıktısı alabileceksiniz. Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz.
Dile getirdiğiniz konu bizimde gündemimizde olan bir konudur. Çalışmalarımız tamamlandığında mrl oranı listesine bakmadan tavsiye arama sayfasında görüntülenen tavsiyelerde mrl oranı ve mrl oranı resmi gazete yayınlanma tarihi gibi bilgilere de yer verilecektir.
Chlorpyrifos Ethyl etken maddeli bitki koruma ürünleri yasaklanmamıştır, kullanımına kısıtlama getirilmiştir. Bu konuyla ilgili detaylı bilgiye duyurular sayfamızdan ulaşabilirsiniz.
Geçici tavsiyelere erişim Genel Arama (Arama Motoru) sayfasından mümkün fakat Tavsiye Arama sayfasından şu an mümkün değil. Geçici tavsiyelere "Tavsiye Arama" sayfasından erişimi gündemimize alıyoruz. Böylelikle tavsiyenin tipi ne olursa olsun tek bir ekrandan tavsiyelere erişim mümkün olabilecek. Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz. (Not: 1 Kasım 2016 tarihi itibariyle talep karşılandı.)
Tavsiye arama sayfası, şu ruhsat (Siz'in örneğinizde Cansa Kükürt 80 WP (İmal)) şu bitkide tavsiyeli mi? veya şu bitkide şu zararlıya karşı hangi ilaçlar kullanılabilir? gibi sorulara hızlı cevap vermek için tasarlandı. Gösterilen tavsiye sayısı şu an 50 ile sınırlı. Eğer bir ruhsata ait tüm tavsiyeleri görmek istiyorsanız Ruhsat menüsü altındaki "Ruhsat Detaylı Aramayı" veya uygulamayı ilk açtığınızda gelen Tavsiye Arama sayfasındaki ikinci link veya üst menüdeki "Arama Motoru" linkiyle ulaşabileceğiniz Genel Arama sayfasını kullanabilirsiniz. Eğer tavsiye arama sayfasında birden fazla kriter ile aramada problem yaşıyorsanız hazırladığımız kısa videoya yine Tavsiye Arama yazısının hemen altında yer verilen birinci mavi renkli link ile ulaşabilirsiniz. Fındık iç kurdu sistemde mevcut değil fakat adı Fındık Kurdu ve latince adları farklı iki zararlı sistemimizde mevcut. Bildiriminiz için teşekkür ederiz.
PLAMEC 18 Ticari isimli 18g/l ABAMECTİN etkili maddeli EC formülasyonlu ilaç, halen ruhsatlı olup, artık sistemde mevcuttur teşekkürler.
Aslında tavsiye arama sayfasında yer alan 2. mavi link Genel Arama (Arama Motoru) sayfasına yönlendirmesine rağmen gelen geri bildirimlerde fark edilmediğini gözlemlediğimizden "Arama Motoru" na ait linki üstteki menüye aldık. Kıymetli geri bildirimleri için tüm kullanıcılarımıza teşekkür ederiz.
Phostek Pellet düzeltildi, teşekkürler
Uygulamayı ilk açtığınızda gelen "Tavsiye Arama" sayfasında önce Thiophanate-methyl yazıp onu seçin. Sonra Şeftali yazıp onu da seçin. Şimdi de "Bul" butonuna tıklayarak hem Thiophanate-methyl hem de şeftalinin birlikte yer aldığı tavsiyeleri görebilirsiniz. Aramanın nasıl yapılacağı ile ilgili video hazırladık. Bu videoya da yine "Tavsiye Arama" sayfasındaki linke tıklayıp ilgili videoyu izleyerek çoklu arama hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz. Bildiriminiz için teşekkür ederiz.
Tavsiye Arama ekranında tavsiye ile ilgili olmayan "Entegre Mücadele", "Mrl Ürün" gibi otomatik tamamlamalar kafa karıştırıcı olduğundan aramalarınızda görünmelerini engelledik. Tavsiye aramada birden fazla seçim yapıp ne tür aramalar yapabileceğinize ilişkin tanıtıcı bir video hazırladık. Tavsiye sayısı 50 ile sınırlı şu an. Kullanıcılarımız tavsiye aramayı verimli şekilde kullanmaya başlayınca gönderilen geri bildirimlere göre durumu tekrar değerlendirebiliriz. Teşekkürler.
Daha önceden tek bir şey yazıp o şekilde arıyordunuz. Şimdi ise uygulamanın açılışında gelen "Tavsiye Arama" sayfasında istediğiniz kadar seçim yapıp aradığınız tavsiyelere kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Bahsettiğiniz durum için veri tabanına baktık. "Hıyar (örtü altı)", "Hıyar (Sera)", "YAPRAK BİTLERİ (Myzus Persicae, Aphis Gossypii, Macrosiphum Euphorbiae)" ve "YAPRAKBİTLERİ (Aphis gossypii, Myzus persicae)" seçimlerini birlikte yaptığımızda 2 adet ilaç bulduk. Ayrıca ruhsat grubu seçimi yaparak aramanızı daha da daraltabilirsiniz. Umarım yardımcı olabilmişizdir. Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz.
Siz'e en yakın Tarım İlçe Müdürlüğü'ne gidip reçetenizi yazdırabilirsiniz. Eğer olur da İlçe Müdürlüğünde reçete yazmaya yetkili personel yoksa Siz'e en yakın reçete yazmaya yetkili kişiyi de yine İlçe Müdürlüğünden öğrenebilirsiniz.
En üstte yer alan menüdeki "Sınav Kaynakları" linkine tıklayın. Gelen sayfadaki kaynakları inceleyebilirsiniz.
Tüm dış linkle erişilen sınav kaynaklarını indirip kendi kaynaklarımız arasına aldık. Sorun çözüldü. Tekrar dener misiniz?
Bahsettiğiniz gibi tavsiyelerin tek bir ekrandan sorgulanabilmesi ile ilgili bir çalışma var. Yakında yayınlanmaya hazır olacağının müjdesini verelim. Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz. (Not: 03.08.2016 tarihinde "Tavsiye Arama" ekranını yayına aldık.)
Dear Guillerma DetoreI, We are pleased to hear from you about your studies and thought to enter market of Turkey. You could always follow our web site without hesitate but unfortunately, we are sorry as this web site always up-to-date and it is impossible to give you any valid Excel list. Our web page always valid no Worry. With respect.
Konu incelenmiş olup "Entegre Mücadele Teknik Talimatları" kısmındaki çalışmayan veya yavaş çalışan linklerin onarımı yapıldı. "Bitki Sağlığı Uygulama Programı" ile "2015 Yılı Standart İlaç Deneme Metodları" bölümündeki "Patates Güvesi SİDM" kaynakları yakında Sizler'in istifadesine sunulacaktır. "Biyolojik Mücadele Kitabı", "Biyoteknik Mücadele Kitabı", "Kültürel Mücadele Kitabı" ve "Formülasyon Tipleri" kaynaklarının açılmasında herhangi bir problem yaşanmamaktadır. Eğer bu kitaplara erişimde sorun yaşıyorsanız internet tarayıcınızı güncellemenizi tavsiye edebiliriz. Linklerin testleri Chrome sürüm 46 ile yapılmıştır. Geri bildirimleri için kullanıcılarımıza teşekkür ederiz.